admin 03.05.2023

Фотошпалери – це нове віяння у сучасному оздобленні житлового приміщення. Фотошпалери – це оздоблювальний матеріал із реалістичним зображенням захоплюючих картин на стінах кімнати. За допомогою фотошпалер інтер’єр виходить оригінальним і вражаючим. Але робота з фотошпалери не схожа на обклеювання класичними полотнами стін, фотошпалери мають особливості. Щоб поклеїти фотошпалери своїми руками, потрібно знати основні правила, з якими ви познайомитеся в цій статті.

Підготовчі роботи

Існує думка, що фотошпалери здатні сховати нерівності основи та огріхи попереднього покриття. Однак, насправді перепади висоти основи будуть помітні на фінальному покритті, не до кінця прибрані попередні шпалери або неякісно проведене штукатурення проступить крізь нове покриття. Щоб не спотворювався малюнок фотошпалер, подбайте про ретельну підготовку основи.

Позбавтеся попередніх шарів обробки. Старі шпалери прогрійте будівельним феном або намочіть водою, видаліть залишки зі стіни за допомогою шпателя. Фахівці рекомендують очистити стіну до чорнової штукатурки.

Наступним етапом усуваємо ямки та поглиблення. Замажте вибоїни густою шпаклівкою і залиште до повного висихання. Зашкурьте наждачним папером, після чого покрийте всі стіни тонким шаром рідко розведеної шпаклівки. Зверніть увагу, гіпсокартонна основа не виключає етапу з покриттям шпаклівкою.
Після висихання обробіть стіну ґрунтовкою. Вибирайте склад із антисептичними властивостями, щоб під покриттям не утворився грибок чи пліснява.
Підстава під фотошпалери готова. Залишається докупити клей для шпалер, підійде також клей для вінілових шпалер або універсальний клей.

Робота з фотошпалери

Щоб результат роботи радував довгі роки, дотримуйтесь покрокової інструкції з наклеювання шпалер на стіни.

Викладіть малюнок із фрагментів на підлозі. Коли краї збіглися, розміряйте рулеткою розміри кожного фрагмента. Перенесіть розмітку на стіну, починаючи від вікна та користуючись будівельним рівнем або укосом, щоб малюнок вийшов рівним, а не заваленим на бік.
За допомогою гострого канцелярського ножа відріжте поля кожного фрагмента, що позначені білим кольором. Щоб не порвати полотно, скористайтесь лінійкою. Фрагменти викладіть на підлогу чаркою і лицьовою стороною вниз, послідовно у зворотному порядку, як клеїти (перший фрагмент виявиться нагорі). Деякі виробники нумерують відрізки для зручності із внутрішньої сторони.
Нанесіть клей на перший фрагмент малюнка, широким пензлем промажте всю поверхню, приділяючи особливу увагу кутам. Не зволікайте, додайте оброблену частину шпалер до стіни, точно розмістивши на намальованій розмітці.

Гумовим валиком розрівняйте фотошпалери на стіні, повільними, але впевненими рухами від центру до країв.
Завершіть приклеювання фотошпалер на стіну описаним вище способом, маючи кожен новий фрагмент внахлест на 1.5-2 см (параметр вказується виробником).
Дочекайтеся висихання полотна на стіні, забезпечивши відсутність протягу в кімнаті на 24 години. За допомогою канцелярського ножа видаліть надлишки полотна по краях, а також проріжте отвори під розетки та вимикачі.
У продажу є фотошпалери, що самоклеяться. Помилкова думка, що з ними працювати легше і загальна картина виходить привабливішою. Справа в тому, що після зняття захисної плівки ви маєте короткий проміжок часу, щоб приклеїти шпалери на стіну. І якщо бульбашки повітря з-під клеєної основи вигнати не складно за допомогою валика, то основа, що самоклеїться, схоплюється моментально, утворюючи заломи і зчіпки полотна.
Вибір фотошпалер

Приклеювання фотошпалер своїми руками – процедура не складна, вона потребує послідовності та терпіння, але з роботою впорається навіть новачок. Виконати технічну роботу – півсправи, важливу роль ефектному оформленні приміщення грає правильний вибір фотошпалер. Дизайнери сходяться на єдиній думці: вибираючи малюнок важливо не переборщити, щоб не перевантажити приміщення нереалістичною картинкою. Але при цьому в приміщенні повинні бути розташовані яскраві акценти, що поєднуються з вибраним сюжетом кольорової гами. Наприклад, картину яскравої золотої осені на стіні чудово доповнять темно-коричневі меблі або пастельного відтінку штори.

Догляд за фотошпалери теж нескладний. Протирайте вологою тканиною поверхню шпалер, і вони прослужать щонайменше 7-10 років.