admin 03.05.2023

Бамбукові шпалери – це набір дощок з бамбукового матеріалу, наклеєних на тканинну основу. Бамбукове оформлення набирає популярності в останні роки завдяки моді на натуральний екологічний інтер’єр. На відміну від відомих пробкових шпалер, бамбуку не така страшна підвищена вологість і вода на поверхні, однак, вибір шпалер з бамбука теж має свої особливості. Розглянемо докладніше нюанси роботи з натуральним оздоблювальним матеріалом.

Плюси та мінуси бамбука в інтер’єрі

Бамбукові шпалери мають ряд переваг перед іншими способами обробки стін приміщення.

Завдяки об’ємним пластинам з бамбука, не потрібно прискіпливого вирівнювання стін, не критичні вади покриття приховує.
Шпалери з бамбука мають високі показники звуко- та теплоізоляції.
Покриття не боїться води, незважаючи на приналежність до дерев’яних матеріалів. Чи не накопичує пил. Догляд за бамбуковими шпалерами простий і швидкий: дошки можна пропилососити або протерти вологою тканиною.
Бамбукове волокно не боїться ультрафіолету, не вигоряє і не змінює забарвлення під впливом прямих сонячних променів.
Екологічний чистий матеріал має бактерицидні властивості: не схильний до нападу комах або утворення плісняви ​​та грибка. Дозволено до використання у дитячих кімнатах.
Стійкий до механічних ушкоджень, не розсиплеться від удару, залишиться слідів від свійських тварин.
Відмінно поєднується зовні з будь-яким іншим видом обробки, може бути використаний для тотального обклеювання або фрагментарно.

Але набагато важливіше перед покупкою матеріалу ознайомитися з вадами бамбукових шпалер.

Бамбук – екзотична рослина, ціна на бамбукове волокно не відноситься до бюджетних.
Вага бамбукового полотна відчутніша за класичні шпалери, потрібна купівля спеціального клею для бамбукових шпалер.
Незважаючи на стійкість до механічного впливу, у разі поломки деталі полагодити її не вийде. Залишиться лише заміна полотна чи деталей окремо.
Відразу після обклеювання необхідно берегти стіни від дії сонячного світла. Після висихання клею шпалер сонце безпечне.
Головний мінус бамбукових шпалер полягає в утворенні помітних стиків між полотнами. Існують засоби маскування, але без додаткових витрат не обійтися.
Підготовка до монтажу

Бамбукові шпалери справляються з невеликими перепадами на стінах приміщення. Однак, якщо підстава нерівна, необхідно попередньо підготувати її, щоб не сталося заломів або спучування полотна. Для цього очистіть стіну від попереднього покриття, зніміть фарбу та старі шпалери, протріть від пилу та бруду. Нерівності усуньте за допомогою цементної штукатурки. Завершіть підготовку покриттям стін фінальною шпаклівкою, після висихання якої обробіть основу грунтовкою глибокого проникнення для кращої адгезії матеріалів. Виберіть та придбайте клей. Для роботи з бамбуковими шпалерами підійде кілька видів клею. Полівінілацетатні склади підійдуть, якщо обклеювання стін відбувається у сухому приміщенні (не можна у ванній та кухні застосовувати). Паркетний клей візьміть, якщо планується обклеювання великих територій. Найбільш популярний вибір – “рідкі цвяхи”, створюють міцний і стійкий до дії зовнішнього середовища шар. Для підтримки екологічності покриття користуйтеся каучуковим клеєм, який підійде і для робіт на стелі.

Покрокова інструкція

Коли інструмент та необхідний матеріал закуплено, приступаємо до процесу монтажу бамбукових шпалер. Розглянемо детально кожний етап.

Безпосередньо перед початком робіт занесіть оздоблювальний матеріал у приміщення та дайте кілька днів вилежати. Бамбук повинен звикнути до температури та вологості приміщення.
Перевірте основу, стіни мають бути сухими. Розкладіть полотно на підлозі внутрішньою стороною вгору, відміряйте необхідну висоту, наріжте полотно ножем по металу.
Нанесіть клей на невелику ділянку стіни та на шпалери, розподіліть клей так, щоб по краях полотна складу виявилося більше, оскільки небезпека відклеювання шпалер полягає саме у поганому приляганні країв дощечок до основи.
Через 15 хвилин прикладіть полотно до стіни, забезпечивши рівномірне натискання на площу шпалер. Надлишки клею видаліть вологою тканиною.
У кутах бамбукові шпалери клейте в стик, без перегинів та заломів.
Після висихання розмістіть декоративну лиштву в кутах кімнати та на інших стиках шпалер з іншими матеріалами.
Використовуючи поради зі статті, ви завершите монтаж бамбукових шпалер своїми руками без фінансових та тимчасових втрат.