admin 02.08.2022

Вертикальне озеленення виникло вже досить давно, проте все одно користується популярністю і в наш час, адже воно дуже зручне і вигідне, тому що за невеликий проміжок часу людина може прикрасити стіни свого будинку та інших будівель, які не викликають приємних вражень.

Найпопулярніший матеріал у такому способі озеленення – це рослини, які є однорічними. Їх можна садити як у кошики, які згодом можна розвісити по стінах, так і спеціальні контейнери, в майбутньому розташовані на балконі. Таким чином, якщо ви розвішаєте по стінах і вертикальних поверхнях контейнери з квітковими рослинами, ви легко облагородите дуже великі за розмірами поверхні. Можна використовувати сурфінії, повислі бегонії чи лобелії.

Ганок перед будинком або веранду можна прикрасити вазонами із квітів, які складаються з кількох ярусів. Щоб встановити ці споруди, вам знадобляться частини труб, які мають різний діаметр. Якщо для вас це вважається легким варіантом, спробуйте використовувати природне каміння.

Є дуже багато варіантів прикраси саду та будинку, проте найвигідніший та зручний – це використання ліан. Вони є кучерявими рослинами, що мають дуже довгі стебла, причому їх можна легко прикріпити до стіни. Є кілька видів ліан, які відрізняються по тому, як відбувається їхнє лазіння.

Ліяни, що спираються. Вони не пристосовані до лазіння без опори, оскільки вони не мають якихось особливих пристосувань для закріплення. Стебла закріплюються, наприклад, на стіні, при цьому доведеться використовувати колючки. Один із прикладів – плетисті троянди.
Коренелазні ліани. Їхніми представниками вважаються плющ або гортензії. Тут же закріплення відбувається за допомогою додаткових коренів.
Кучеряві ліани, опора яких відбувається стеблом, що обертається проти годинникової стрілки. Стебло є досить довгим, проте листя, що знаходиться зверху бичевидних пагонів, росте з дуже низькою швидкістю. Це може бути лимонник чи актинідія, і навіть багато іншого.
Усіконосні ліани. Назва говорить сама за себе – вони мають властивість прикріплюватися до опори за допомогою вусиків. Якщо вони протягом великої кількості часу зростатимуть біля опори (тобто стіни чи огорожі), вони повністю охоплять її. На деяких ліанах такого виду є здуття, яке має властивість приростання до того, біля чого зростають. Це може бути звичайний виноград або дівочий.
Ліани-лістолази, які теж входять у вигляд усиконосних. Черешки їх листя прикріплюються до стіни. Якщо вони ростуть біля опори, то вони повністю зобов’язують її. їх репрезентують такі рослини: княженика чи клематиси.
Вертикальне озеленення хоч і просто дається людині, але вимагає від нього деяких зусиль, які полягають в урахуванні того, яким способом ліани прикріплюються до опори. Однак треба сказати, що найпоширеніші ліани – трав’янисті, які представлені хмелем, настурцією та багатьма іншими.