admin 10.04.2024

Будівельні цвяхи – кріплення, що повсюдно використовується. Існує безліч їх різновидів. Розкажемо про те, як правильно вибрати цей матеріал у кожному окремому випадку.

Будівельні цвяхи

Різновиди будівельних цвяхів

Будь-який цвях є деталью, що складається з капелюшка та стрижня з загостреним наконечником, купити такі вироби ви можете на сайті: https://mir-krepezha.com.ua/ua/gvozdy. Діаметр капелюшка у два і більше разів перевищує діаметр стрижня. Зазвичай цвяхи виготовляються з холоднокатаного дроту, матеріалом для нього є низьковуглецева сталь. Дріт не проходить термообробку, це забезпечує кріплення необхідну жорсткість.

Вироби без покриття мають чорний колір. Для підвищення стійкості до корозії вони можуть оцинковуватися – такі деталі білого металевого кольору. 

Незалежно від особливостей застосування слід врахувати два простих правила при використанні будь-якого цвяха:

  • щоб забезпечити максимальний опір металовиробу на відрив, його довжина повинна в три рази перевищувати товщину дошки або іншого матеріалу;
  • щоб отримати високу міцність на зсув, довжина проникає в матеріал частини цвяха повинна як мінімум у шість разів перевищувати діаметр стрижня.

Існує безліч різновидів цього металовиробу. Щоб зробити правильний вибір, потрібно знати їхнє призначення.

Круглі будівельні цвяхи

Найпопулярніший на ринку варіант – звичні круглі будівельні цвяхи. Мають гладкий циліндричний стрижень. Головка – плоскої або конічної форми (остання має рифлену поверхню), в діаметрі вона в два-три рази більша за діаметр стрижня. розміри:

  • діаметр стрижня – від 0,8 до 1,6 мм;
  • довжина – від 8 до 50 мм.

Під капелюшком є кілька насічок – вони посилюють міцність при фіксації цвяха у матеріалі. Це найбільш універсальний у застосуванні кріплення. В основному використовується при монтажі дерев’яних конструкцій з дощок та бруса. Також застосовується для монтажу чи ремонту покрівлі, дерев’яних огорож та інших конструкцій.

Тольові цвяхи

Також мають круглий стрижень. Капелюшок – плоский, довжина стрижня – до 40 мм, діаметр 2–2,5 мм. Діаметр капелюшка більший за діаметр стрижня в три-чотири рази, що забезпечує високу фіксуючу здатність. Метизи призначені для кріплення м’яких покрівельних матеріалів – толю, руберойду, ондуліну, м’якої бітумної черепиці та інших. Оскільки кріплення створене для зовнішніх робіт, цвяхи покриваються захисним шаром цинку. Крім цього, ці металовироби можна використовувати для створення виробів з МДФ або ДСП.

Шиферні цвяхи

Найкращий варіант для монтажу шиферної покрівлі – покриття прибивають до дерев’яного каркаса даху. Стрижень – круглий, плоский, капелюшок також плоский, діаметром – 18 мм. Довжина стрижня може досягати 100 мм. Для кріплення шиферу найбільше підійдуть стрижні діаметром 5 мм. Рекомендується купувати металовироби з цинковим покриттям, у неоцинкованих швидко з’явиться іржа, а її розлучення будуть видні на шифері. Якщо ж ви купили цвяхи без покриття, рекомендується занурити їх у машинне масло – так вдасться уникнути появи іржавих патьоків.

Різні цвяхи

Принципово відрізняються від дротяних. Витримують вищі навантаження, менш схильні до згинання при забиванні. Стрижень має гвинтову форму. Підходять для роботи з дуже щільними та міцними матеріалами. Серед деревини це, наприклад, бук чи дуб. Чи не найкращий варіант для роботи з хвойними породами, особливо з тонкими дошками – вони можуть просто розколоти дошку.

Покрівельні цвяхи

Оптимальний варіант для кріплення сталевих покрівельних листів. Стрижень покрівельних цвяхів має круглу гладку поверхню, плоский капелюшок у два рази більший за діаметр стрижня. Для монтажу покрівлі варто вибирати кріплення діаметром стрижня 3,5-4 мм та довжиною 45-50 мм.