admin 03.05.2023

Душа та серце кожного будинку – це кухня, а кухонний гарнітур – один із найважливіших меблевих наборів. Тут все має бути під рукою; часто на кухні збирається вся родина, сюди приходять гості: тут зберігаються продукти та посуд. Саме тому дуже важливо вибрати кухонний гарнітур, який був би максимально зручний та функціональний.

Як урахувати всі нюанси при виборі ідеальної кухні?

Умовно всі кухонні гарнітури можна поділити на 2 частини:

Готова кухня – перевагою є ціна, оскільки такі набори є на виставці в магазині, як правило, зі знижкою та плюс можливість швидкої доставки та встановлення.
Кухня на замовлення – індивідуальний варіант, створений саме під ваші розміри, ваш дизайн, комплектацію.
Найкращі матеріали для кухні.

Для виготовлення меблів для кухні підходять далеко не всі матеріали. Деякі не витримують перепадів температур або підвищеної вологості, інші ж – боятися впливу пари, треті – дуже вибагливі у догляді. Тому до вибору корпусу та фасадів потрібно підходити дуже відповідально. Найчастіше корпус виготовляють із МДФ, масиву дерева, ДСП, мультиплексу.

мультиплекс – бюджетна альтернатива натурального дерева, більш стійка до вологи, високих температур і пари, екологічний матеріал, що майже не поступається дереву.
МДФ – недорогий, практичний і довговічний матеріал, дешевше ніж мультиплекс та дерево. Просочений особливими смолами він міцний і водонепроникний, стійкий до викривлення.
ДСП – менш екологічний та довговічний ніж МДФ, але дешевше. Вироби з низькоякісного ДСП можуть деформуватися від вологи, розмокати в місцях стиків та зрізів, тому не варто економити та купувати дешеві кухонні меблі.

Обличчям будь-якої кухні є її фасад, і саме він визначає її стиль. На сьогоднішній день існує безліч матеріалів для виготовлення кухонних фасадів: ламінований ДСП, МДФ, покритий емаллю або плівкою, рамкові фасади – декоровані склом або пластиком, а також фасади на основі алюмінієвого профілю. Кожні з них мають як переваги, так і недоліки:

масив дерева – найпрестижніший і найдорожчий матеріал кухонних фасадів, що ніколи не виходить з моди, але вимагає до себе дбайливого ставлення.
МДФ – дозволяє втілити в життя найсміливіші дизайнерські проекти. Такий матеріал дасть вам можливість створювати фасади незвичайної закругленої форми, за ними легко доглядати, вони міцні та довговічні.
Рамкові фасади – завдяки широкому вибору дизайну по праву заслужили любов покупців, в них можна вставити пластик, ротангове полотно, матове або вітражне скло.
як вибрати меблі для кухні

Багато питань викликає вибір правильної стільниці. На її частку припадає максимальне завантаження під час експлуатації. Вона піддається найбільшим механічним та хімічним впливам, тому при виборі матеріалу для стільниці на перший план виходить практичність. Красиво і респектабельно виглядає натуральний камінь – мармур або граніт, але він тендітний і сильний удар по ньому призведе до утворення сколів. Також згодом така стільниця, особливо світлих тонів, може змінити колір.

А ось у штучного каменю відсутні усі ці мінуси. Він значно стійкіший до механічних пошкоджень та агресивних миючих засобів, а зовні практично не відрізняється від природного матеріалу.

Прекрасно підходять для кухонь сталеві стільниці і ціна їх вдвічі дешевша за кам’яні. Вони не бояться ні вогню, ні води, їх легко чистити та мити. Доступніше металевих та кам’яних – ламіновані стільниці, але вони не менш практичні, мають великий вибір кольорів, витримують високі температури та легко миються. Теплу атмосферу та затишок на кухні створюють дерев’яні стільниці, але вони вимагають дбайливого ставлення до себе.

Дуже важлива складова будь-якого кухонного гарнітура – фурнітура, адже навіть просто змінивши ручки, ми можемо повністю змінити інтер’єр кухні. Мінімум шуму, один дотик, захист від вологи, мінімум зусиль, що додаються, міцність, довговічність, безпека – все це характеристики якісної фурнітури преміум лінійки німецьких та австрійських виробників.

Найпопулярніші стилі кухонних гарнітурів

Добре продуманий і зі смаком підібраний дизайн кухні – це запорука гарного настрою не тільки господині будинку, а й решти членів родини їхніх друзів, гостей і навіть домашніх вихованців. На сьогоднішній день на будь-який, навіть найвибагливіший запит, дизайнери готові запропонувати відповідний клієнту стиль, від класичного до стилю мінімалізм або хай-тек.

Класика – стиль, що вимагає простору, повітря, світла, високих стель, це натуральне дерево, латунна або бронзова фурнітура та природні тони.
модерн – популярний зараз стиль, відмінний простотою, строгістю ліній, зазвичай це стримані тони двох контрастних відтінків.
хай – тек – стиль, що характеризується простотою, мінімалізмом і строгістю. Стримані кольори: сірий, білий, блакитний чи чорний таких кухонь, дуже лаконічні та створюють інтер’єр, що нагадує кабіну космольоту з фільмів фентезі.