admin 20.12.2022

Люди недооцінюють важливість раковини, поки не оберуть таку, що розбризкує воду по кімнаті, або займає усе місце на стільниці. Насправді раковина є важливим елементом ванної кімнати. Біля неї ви вмиваєтесь, чистите зуби та миєте руки. Ці прості гігієнічні процедури стають нестерпними, якщо після них доводиться витирати воду зі стільниці чи підлоги. Ми розповімо, як обрати раковину, яка тішитиме вас зручним дизайном, легким доглядом та тривалим терміном служби. 

Чи вся кераміка однакова?

Керамічна сантехніка виглядає однаково, тому візуально ви не зможете визначити із чого виготовлена чаша — із сантехнічного фарфору чи фаянсу. Обидва матеріали покриваються шаром гладкої, глянцевої глазурі, що захищає основу від вологи. Поки глазур ціла, принципової різниці між матеріалами нема. Але щойно на поверхні раковини з’являються мікротріщини та волога проникає всередину, починається зворотний відлік. Що ми маємо на увазі?

  • Фаянс — це пористий матеріал, який вбирає вологу, бруд та неприємні запахи. Коли на поверхні фаянсової сантехніки з’являються тріщини, вона починає поступово руйнуватись. Якщо ви обрали фаянсову раковину, перевірте, щоб глазур рівномірно її покривала, а на поверхні не було тріщин. 
  • Фарфор— різновид кераміки, у який додають кварц та польовий шпат. Цей матеріал має значно нижчі показники поглинання вологи, тому є більш надійним. Раковини із сантехнічного фарфору є гігієнічними, адже не вибирають вологу та бактерії. Вони коштують дорожче за фаянсові, але і служать довше. 

Як і де встановити раковину?

Щоб зона вмивання була зручною, важливо заздалегідь продумати місце та спосіб встановлення сантехніки. Якщо ви переглянете каталог умивальників та раковин https://www.santechshara.ua/santehnika/umivalniki-i-rakovini/, то побачите підвісні, накладні, вбудовані та окремостоячі моделі. Підвісна раковина монтується на стіну за допомогою кронштейнів або системи інсталяції. Найчастіше такі моделі встановлюють у гостьових санвузлах та невеликих приміщеннях, де немає місця для тумби чи стільниці. 

Якщо ж у вашій ванній кімнаті є тумба, або широка стільниця, ви можете обрати накладний або врізний умивальник. Накладні моделі неймовірно популярні, завдяки простому монтажу та ефектному вигляду. Обирайте овальну чи прямокутну чашу з тонкими бортами — вона прикрасить будь-який інтер’єр. Не менш стильно виглядають врізні умивальники, які кріпляться у рівень зі стільницею, або під нею. Такі моделі залишають більше місця на поверхні для зберігання косметики та засобів для догляду за тілом. 

Найефектнішими вважаються окремостоячі умивальники, які ще називають подіумами. Вони настільки популярні, що спеціально для них випускають колекції високих змішувачів, що встановлюються на підлозі. Також з’являються підвісні дзеркала, які монтуються до стелі. Дизайнери роблять все, щоб зробити зону раковини рухомою та прибрати від стіни. Тепер умивальник можна розмістити у центрі кімнати чи перед вікном.