admin 03.05.2023

Облаштувати та спланувати свою дачну ділянку не так важко, як здається. У цій статті ми розберемо популярні планування, а також розглянемо способи прикраси дачної ділянки простими та оригінальними способами.

Займатися городництвом – чудово, але перетворюватися лише на «сільськогосподарського раба» на всі вихідні, напевно, не найкращий варіант. А це означає, що заміська дача, перш за все, має стати місцем відпочинку, тобто мати у своєму розпорядженні всі необхідні для цього умови.

Одним словом, справжня публікація для тих, хто в запит «дача своїми руками» вкладає сенс перетворення заміської ділянки на затишний куточок відпочинку та релаксації. Якщо вдасться грамотно скласти і практично втілити власний проект, то це стане гордістю всієї сім’ї, оскільки, швидше за все, кожен з її членів зможе придумати оформлення власного куточка. Таким чином, дача буде не тільки і не стільки місцем, де можна виростити екологічно чистий урожай, а тим «магнітом», який притягуватиме всі думки та сподівання господарів у нетерплячому очікуванні чергових вихідних.

Про будівництво дачного будиночка на нашому порталі розказано чимало. Повторюватися не будемо, а акцентуємо увагу на облаштуванні самої ділянки. Існує чимало схем організації ландшафтного дизайну, на які можна спертися при плануванні території. Вибір залежить від багатьох критеріїв, у тому числі від форми і площі ділянки. Упорядкування загального попереднього плану називають «візуальної темою». Щоб точніше розібратися в тому, що може запропонувати вже напрацьований людський досвід, необхідно розглянути найзастосовніші схеми.

Нехай ці схеми стануть лише точкою опори — провести планування краще самостійно. Вихідними даними можуть стати параметри конкретної ділянки, які обов’язково позначені у його кадастровому паспорті.

Варіанти планування ділянки

Отже, існує менше шести принципових видів планувань – саме на їх основі і працюють ландшафтні дизайнери. Нижче наведено приклади базових шаблонів, використовуючи які можна легко розпланувати територію, розділивши її на зони.

Прямокутне планування

Прямокутне планування використовують досить часто, оскільки його можна назвати найпростішим варіантом розподілу зон на ділянці. Таку схему планування легко виконати на аркуші паперу в клітину, так як вона найбільше складається з перетину горизонтальних і вертикальних ліній.

Крім цього, лист у клітину допоможе правильно вирахувати відстані, взяті в певному масштабі.

Популярність прямокутної теми у складанні проекту пояснюється ще тим, що в ньому можна легко вписати будь-який архітектурний і ландшафтно-дизайнерський стиль.

Розмітка території, під прямим кутом, надасть їй строгість і акуратність, в ній чудово виглядатимуть клумби різних форм, альпійська гірка, водойми та інші декоративні елементи, а також необхідні для заміського життя будівлі.Плюси

  • найпростіше та найпоширеніше планування;

Мінус

  • більшість відходить від стандартних прямокутних планувань у бік округлих форм;

Діагональне планування

Під час вибору діагонального розподілу об’єктів на ділянці орієнтиром стає доріжка, прокладена від одного до іншого протилежного кута території по діагоналі. Деякі дизайнери, обравши таке планування, намагаються повністю відійти від горизонтальних та вертикальних ліній.

Діагональне планування робить ділянку особливою, не схожою на інші сусідні наділи, а, крім цього, подібне розташування доріжок і об’єктів візуально розширює простір, і внаслідок цього ділянка здається навіть просторішою, ніж є насправді.